ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

sizin hikayenizin bir parçası olmayı çok isteriz

En Unutulmaz Düğün Giriş Müzikleri
14 Şubat 2022

Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri


Hayatınızın belki de en anlamlı gününde mükemmel bir görüntü elde etmek için doğru seçimler gerçekleştirmeniz gerekir. Saç ve makyaj seçimi için dikkat edilmesi en önemli konu ise seçilmiş olan gelinliğin modeli dışında yüz şekliniz ve de saç tipiniz olacaktır. Gelin saçlarında ve gelin makyajında sadeliğin moda olduğu 2022 trendleri; şaşaadan uzak, canlı ve de sofistike hareketler ile yalınlığı gözler önüne seriyor. Sade gelinlik modellerinin trend olduğu 2022, doğal görünümlü gelinleri gün yüzüne çıkarıyor…


Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri

Gelin Makyajının Olmazsa Olmazı: Aydınlık Görüntü

Her yıl olduğu gibi bu yıl da gelin makyajının vazgeçilmezi aydınlatıcı kullanımı olacak. Bütün bir gün boyu enerjik pırıl pırıl görünmenizi sağlayan aydınlatıcılar mutlaka 2022 gelin makyajında yerini alıyor. Günlük kullanımdan ayrı olarak daha fazla uygulanan aydınlatıcı yüz üzerinde; elmacık ve kaş kemiklerine uygulandığı gibi burun ucuna da uygulanarak ışıltılı bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Gelin makyajının olmazsa olmazı olan belirgin gözler ise göz pınarı ile kaş bölgesinin alt kısmına uygulanacak bir aydınlatıcı ile elde edilebiliyor. Bütün bunlara ek olacak şekilde üst dudak ortasındaki derinliğe de aydınlatıcı uygulanmasının unutulmaması gerekiyor.



Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri

Gelin Saçı Seçiminde Yüz Şekli

Gelin saçı belirlenmesinde gelinin yüz şekli belirleyici rol oynuyor. Oval yüzlü olanların enseden topuz, yandan topuz ya da tepeden topuz tercih etmesi ya da saçlarını toplamadan serbest bırakması görüntü açısından daha iyi duruyor. Yuvarlak yüzlü olanlarda bombeli atkuyruğu uygulamak ya da tepesi çok bir hacimli topuz uygulanması yüz tipine daha fazla uyuyor. Kare yüzlü gelinler için bukleli dalgalar yapmak canlı bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Ancak içlerinden en rahat seçimi oval yüzlü gelinlerin yaptırdığını, farklı birçok modelin oval yüze daha rahat oturduğunu söyleyebiliriz.



Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri

Mükemmel Gelin Makyajının olmazsa olmazı: Allık

Gelin makyajını ortaya çıkaran en önemli unsur pek tabi allık seçimi oluyor. Allık özellikle gelin makyajında pembe tonlarda seçilmekte olup, canlı bir ve taze bir görünüm elde etmek için kullanılıyor. 2022 yazının gelin makyajı için de sade ve canlı görünüm elde etmeyi sağlayan pembe allıklar ön plana çıkıyor.



Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri

Gelin Saç Modelinin Vazgeçilmezi: Topuzlar

Geleneksel topuz modelleri bu 2022 yılında yerini daha sade ve dağınık topuzlara bırakıyor. Özellikle sırtı açık olan gelinlik modelleri için spreylenmeyen dağınık ve doğal görünen topuzlar tam olarak gelinliğin tamamlayıcısı olma özelliği taşıyor. Topuz modelleri aynı zamanda straplez gelinlik modellerinde de başarılı bir seçim olarak görülüyor.



Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri

Gelin Makyajının vazgeçilmezi: Göz Makyajı

En başarılı gelin makyajı, 2022 yılında da doğru göz makyajının yapıldığı makyajlar olarak kabul ediliyor. Yarım eyeliner uygulaması, gözlerin olduğundan daha iri durmasını ve bakışların anlamlı olmasını sağlıyor. Bunun yanı sıra 2022 makyaj trendlerinde dumanlı ancak sade göz makyajı da popüler olacağa benziyor. Kır düğünlerinde kedigözü şeklinde eyeliner uygulaması ise yine popülerliğini koruyor. Özellikle ufak gözlere sahip olanların ise kuyrukları yukarıya doğru ve uzun olacak şekilde eyeliner uygulatması da dikkat edilmesi gerekenler arasında yer alıyor.



Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri

Saç Rengine Uygun Gelin Saçı

Açık tenli ve de açık saç renginde olan gelinler için en uygun gelin saçı önerisi örgü topuzlar ya da geniş bukleler oluyor. Esmer tenli olanlar ile siyah saçlı olanlar için ise doğal dağınık toplanmış ya da doğal topuz yaptırmak doğru bir tercih olarak gösteriliyor. Bunun yanı sıra ince telli olan saçlar için açık bukleler de önerilebiliyor. Kızıl saçlı ve açık tenli olanlar için abartıya kaçmayan sade topuzlar öneriliyor.



Gelinler İçin Saç ve Makyaj Önerileri

Ten Rengine Uygun Gelin Makyajı

Beyaz gelinlik rengine en fazla yakışan ten renginin bronz olduğu tartışmasız bir gerçek olduğundan elmacık kemiklerinin doğru belirginleştirilmesi harika bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Bunun yanı sıra pudra yerine krem formda olan makyaj ürünlerinin uzun saatler boyunca bozulmadan kaldığı gerçeği de göz önüne alınarak kullanılan ürünlerde krem formların tercih edilmesi gerekiyor. Ayrıca makyajın sabitlenmesi de makyajın kullanım süresini uzatıyor.




bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere..

ÜST