ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

sizin hikayenizin bir parçası olmayı çok isteriz

Düğün Dansı İçin Doğru Dans Türü Nasıl Olmalı
14 Şubat 2022

Düğün Dansı İçin Doğru Dans Türü Nasıl Olmalı?


Düğün dansı özellikle gelin ve damadın en fazla stres yaptığı ve üzerine en fazla düşündüğü konuların başında geliyor. Peki, gelin ve damat için en önemli gün olan ve gözlerin üzerlerinde olduğu günde düğün dansı nasıl olmalı?

Düğün tarihiniz için çok uzun bir süre kalmadıysa ve düğününüz için harika bir dans düşünüyor fakat ne yapacağınıza karar veremiyorsanız bu yazı size dans konusunda yol gösterici olacak. Öncelikle çift olarak dans etmeyi seviyor musunuz? Hareketli mi yoksa sakin danslardan mı hoşlanırsınız? O gün herkesi kendinize hayran bırakma isteğiniz bir dans koreografisi ile mi olmalı? Bütün bunların cevabı aslında sizi mutlu edecek dansın ne olacağını bulmanızı sağlayacak. Ancak unutulmaması gereken nokta bu kararın ortak verilmesi gerektiği. Çünkü hiçbir gelin ya da hiçbir damat o kadar kişinin içerisinde istemediği şekilde dans etmek istemez.

Dans konusunda harika değilseniz, hayat arkadaşınız ile pistte mükemmel uyum yakalamak adına dans dersleri alabilirsiniz. Günümüzde her ilde düğün dansı eğitimi almanızı sağlayacak kurslar bulmak mümkün. Zaman kaybetmeden bir dans kursuna yazılarak, düğün planına ve fiziksel uyumunuza uyacak dansı öğrenmeye başlayabilirsiniz. Pek tabii ilk dans günün en önemli sahnesi olacak.Düğün Gününde Hangi Dans Türleri Tercih Edilebilir?

Düğün günü çiftler için dans etmenin korkutucu bir etap olduğu bilinen bir gerçek. Bu nedenle çiftler haftalar belki de aylar öncesinde dans dersleri almaya başlayarak düğün gününde herkesi büyülemek ve mükemmel dans etmek için kolları sıvıyor. Peki günümüzde çiftler hangi dans türlerini daha sıklıkla tercih ediyor?

Hareketli Dans Etmeyi Sevenler İçin Rumba Ve Salsa

Günümüz düğünlerinde çiftler daha çok Latin Amerika danslarından olan Rumba dans türünü tercih ediyor. Rumba hem kolay öğrenilen hem de gözleri üzerinize çekebileceğiniz doğru bir dans türü olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra çiftlerin düğün günü için öğrenmek istediği bir diğer tür ise Salsa oluyor. Salsa enerjik hareketleri ve uyumlu ilerleyişi ile düğüne renk katıyor.

Sakin Ve Klasik Dans Sevenler İçin Tango Ve Vals

Bunun yanı sıra hareketli tınısı ile tango ya da vals de düğün dansları içerisinde çok popüler. Duygusal ve daha klasik olan dansları seçecek olanlar için de yine tango ve vals tercih etmek doğru bir tercih oluyor.

Hareket Etmeyi Sevenler İçin Swing

KDünyanın belki de bilinen en hareketli ve de en eğlenceli danslarından olan swing düğün gününde çiftlerin tercih edebileceği dans türleri içerisinde yer alıyor. Bu dans türünde partneriniz aynı zamanda da arkadaşlarınızla beraber koreografi gerçekleştirebiliyorsunuz. Düğün gününüzde ortalığa neşe saçmak ve ses getirmek isteyenler için swing kolay öğrenilebilecek harika bir tercih olacaktır.

Kolay Ve Eğlenceli Olsun Diyenler İçin Cha Cha Cha

Aşırı derecede zevkli ve kıpır kıpır Latin Amerika dansı Cha Cha Cha, basit yapısı ve rahat öğrenilmesi sayesinde sıkça düğün dansı olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki çift olarak klasik ve romantik parçalardan sıkıldıysanız Cha Cha Cha harika bir seçim olacaktır.Düğün Dansı İçin Öneriler

Düğününüzde dj olacaksa eğer mutlaka bir şarkı listesi hazırlanmalı ve dans provası mutlaka yapılmalıdır. Verilecek olan şarkı listesinin ise sıralı olmasına dikkat edilmelidir. Eğer ki liste içerisine düğün esnasında şarkı eklensin istenmiyorsa bu durum dj olacak kişiye mutlaka belirtilmelidir. Dans pistinin konumunun herkes tarafından görülebilir olmasına ve dans pistinin kaygan zeminli olmamasına dikkat edilmeli ve düğün günü giyilecek olan ayakkabılar ile prova yapılması unutulmamalıdır. Düğün günü olumsuz bir olay yaşanmaması adına ayakkabı altlarının mutlaka törpülenmesi gerekmektedir.

Eğer ki çekim yapılacak ise çekim detaylarının da çekimi yapacak kişiye belirtilmesi sonradan yaşanabilecek şokların önüne geçilmesini sağlayacaktır. Bu aşamada boydan çekim mi istendiği, yakın çekim mi yoksa uzak çekim mi istendiği mutlaka belirtilmelidir.


bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere..

ÜST